زندگی در انگلستان چگونه است

شرایط زندگی در انگلستان چگونه است

آشنایی با کشور انگلستان

زندگی در انگلستان با برنامه تحصیل یا کار، یکی از قدیمی ترین و بین المللی ترین راه های مهاجرت است. سطح بالای علمی دانشگاه های به نام این کشور مثل آکسفورد وکمبریج و هلدینگ های بزرگ باعث شده است که زندگی در انگلستان در ردیف محبوب ترین مقاصد مهاجرت دانشجویی و کاری جهان قرار گیرد. علاوه بر این سطح زندگی و درآمد قابل قبول در انگلیس نیز از جذابیت های مهاجرت به انگلستان به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر با کشور انگلیس این نوشته را مطالعه فرمایید. برای دریافت راهنمایی تخصصی و کارشناسانه درباره مهاجرت به انگلیس با کوچ یاران گروه مهاجرتی کوچ آیین، تماس حاصل فرمایید.

انگلستان یا بریتانیا؟

«پادشاهی متحده بریتانیا» نام رسمی دولتی است که توسط پارلمانی در لندن اداره می شود. اصطلاح “پادشاهی متحده” شامل ایرلند شمالی نیز می شود. اصطلاح “بریتانیای کبیر” به جزیره انگلستان و کشورهای تشکیل دهنده آن یعنی انگلیس، ولز و اسکاتلند اشاره دارد اما ایرلند شمالی را شامل نمی شود. از هر شهروند بریتانیای کبیر می توان به عنوان یک Briton انگلیسی یاد کرد.

پرچم کشور انگلستان
جغرافیای انگلستان

مکان و جغرافیای انگلستان

مساحت بریتانیای کبیر 89000 مایل مربع (230.500 کیلومتر مربع) است، با توجه به جمعیت 65 میلیونی آن، این سرزمین یکی از بالاترین تراکم جمعیت در جهان غرب را دارد. اگرچه این کشور بیشتر در عرض جغرافیایی همانند لابرادور در اقیانوس اطلس غربی واقع شده، اما آب و هوا توسط جریان اقیانوسی گلف استریم معتدل شده و گرمای تابستان یا سرمای زمستان در آن شدید نیست. به جز بعضی از مناطق مرتفع و باتلاقی، بسیاری از زمین های بریتانیا برای کشاورزی مناسب است و از دوره برنز تبدیل به مرتع شده یا کشتزار شده است. پوشش گیاهی طبیعی جنگل های بلوط مخلوط است، اما بیشتر زمین ها برای کشاورزی یا کشتی سازی و ذغال سنگ از پوشش گیاهی شده است. اولین شواهد مربوط به سکونت انسان در باکس گراو، ساسکس است و ممکن است این جزیره به مدت 500.000 سال به طور مداوم دارای سکنه باشد.

وضعیت سیاسی کشور انگلستان

کشور انگلستان به پایتخت لندن، جزیره ای در غرب اروپا و یکی از چهار کشور تشکیل دهنده بریتانیای کبیر می باشد. پادشاهی متحده، بر پایه سلطنت مشروطه است. پادشاه رئیس حکومت و نخست وزیر رئیس دولت است. کابینه وزیران توسط نخست وزیر منصوب می شود و دولت در محضر پارلمان مسئول است. پارلمان از مجلس اعیان (موروثی)، مجلس عوام (منتخب) و حاکم تشکیل شده است.

 برای دریافت راهنمایی تخصصی و کارشناسانه درباره مهاجرت و زندگی در انگلستان با کوچ یاران گروه مهاجرتی کوچ آیین، تماس حاصل فرمایید.

پوند انگلستان

واحد پولی انگلستان

همانگونه که گفته شد بریتانیا اتحادیه چهار کشور انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است. 65 میلیون نفر در بریتانیا زندگی می کنند که بیشتر ساکن انگلیس بزرگترین کشور در میان چهار کشور دیگر است. انگلیسی ها از واحد پولی خود به نام پوند (£) استفاده می کند. دستگاه های وجه نقدی (ATM) به راحتی پیدا می شوند و استفاده از آنها رایگان است. تقریباً در همه جای انگلستان می توانید با کارت نقدی یا اعتباری پرداخت کنید. پول نقد معمولاً در مغازه های بسیار کوچک، بازارهای فضای باز، برخی از بارها و کافه ها، اتوبوس های محلی و تاکسی ها مورد نیاز است.

رفاه اجتماعی برای زندگی در انگلستان

طرح های رفاه اجتماعی مخصوص افراد مسن، کودکان و معلولان، افراد فقیر و کسانی که نمی توانند از خود مراقبت کنند است. نهاد های خدمات اجتماعی دولت محلی متولی ارائه خدمت به کودکان، سالخوردگان و معلولان هستند و نهادهای مشورتی و نظارتی مانند شورای ملی معلولین و کمیسیون قانون بهداشت روان وجود دارد. برای افراد مسن، معلول و کسانی که دارای اختلال یادگیری هستند، خدمات عمده شامل مراقبت های منزل و روزانه برای افرادی که در خانه هستند، خدمات حمایتی از اعضای خانواده که از آنها مراقبت می کنند و مشاوره است. بیماران روانی به صورت محلی معالجه می شوند و در بیمارستان های بزرگ جای کمتری برای بیماران روانی وجود دارد، این بدان معناست که بیماران به بیمارستان های کوچک تر و مراکز خصوصی و خیریه پشتیبانی می شوند. نهاد های محلی مسئولیت رفاه کودکان را بر عهده دارند و این شامل مشاوره، راهنمایی و مراقبت روزانه از کودک و کمک به خانواده ها است. همچنین از کودکان بدسرپرست وکودکان بدون والدین مراقبت می شود.

یکی از مهم ترین جشن ها در کشور انگلستان جشن تولد ملکه است که در دومین شنبه ماه ژوئن برگزار می شود. از دیگر تعطیلات قانونی می توان به روز سال نو، Good Friday، تعطیلات آخر تابستان آخرین دوشنبه ماه آگوست یا اولین دوشنبه ماه سپتامبر، روز کریسمس و روز بوکس (26 دسامبر) اشاره کرد.

رفاه اجتماعی در انگلستان
ازدواج در انگلستان

ازدواج و زندگی اجتماعی در انگلستان

در میان بسیاری از اعضای جوامع جنوب آسیا و یهودیان، ازدواج به عنوان وسیله ای برای تحکیم اتحاد های خانوادگی است. با این حال، بیشتر انگلیسی ها به طور مستقل تصمیم می گیرند که با چه کسی ازدواج کنند، و اغلب قبل از ازدواج تصمیم به زندگی مشترک با شریک زندگی می گیرند. موقعیت اجتماعی، نفوذ و پیشرفت اجتماعی معیارهای مهم در انتخاب شریک زندگی در ازدواج هستند. بنابراین، به عنوان مثال بین کارگران و طبقات متخصصین و مدیران یا خانواده های اشرافی معمول نیست.

خوراکی های محبوب انگلیسی

یافتن غذای خوب در انگلیس آسان است و برخی از برترین رستوران های جهان در کشور انگلستان قرار دارد. تعداد زیادی رستوران ارزان و بازارهای غذایی نسبتا ارزان نیز در اختیار دانشجویان قرار دارد. امتحان هر نوع غذا از سراسر جهان، حتی در شهرهای کوچک امکان پذیر است. غذاهای ایتالیایی، هندی، چینی، تایلندی، عربی و مکزیکی همه از محبوبیت زیادی برخوردارند.

غذاهای سنتی بریتانیایی شامل ماهی و چیپس، صبحانه کامل انگلیسی، رست های یکشنبه، پودینگ یورکشایر، شیرینی های کرنیش، چای خامه ای، پای، هاگیس haggis، پنیر محلی و البته مقدار زیادی چای و کیک است. سوپرمارکت ها مکان های خوبی برای یافتن گزینه های ارزان برای ناهار و میان وعده، برای کاهش هزینه های زندگی در انگلستان هستند.

خوراکی های انگلیسی
خدمات فرهنگی آموزشی انگلستان

خدمات فرهنگی و آموزشی در انگلستان

بیش از 100 شهر و حومه مختلف با مراکز زبان انگلیسی در کشور انگلستان وجود دارد. هر مقصد چیزی منحصر به فرد ارائه می دهد، بنابراین هر دانش آموز یا دانشجوی خارجی می تواند مکانی مناسب برای تحصیل را پیدا کند. هرساله دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر انگلستان برای اقامت انگلستان از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند. مراکز زبان معمولاً برنامه های اجتماعی دانشجویی را ترتیب می دهند که شامل بازدید از مقصد محبوب انگلیس است. سفرهای معمول اغلب شامل استون هنج، آکسفورد، کمبریج، لندن، یورک و ادینبورگ است.

انگلیس موزه ها و گالری های هنری، سالن های موسیقی و تئاترهای برتر جهان را در خود جای داده است. در خارج از شهرها حومه ای بسیار زیبا، قلعه ها، خانه های تاریخی، پارک ها و باغ ها قرار گرفته اند.

حمل و نقل عمومی در انگلستان

انگلیس در کل کشوری کوچک است ولی مناطق دیدنی زیادی دارد و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای کاوش آن آسان است. قطارها سریع ترین راه برای سفر، به ویژه برای سفرهای طولانی هستند توجه کنید که باید بلیط خود را از قبل برای ارزان ترین قیمت رزرو کنید. اتوبوس و کالسکه ارزان ترین وسیله برای گشت و گذار در انگلیس هستند. به عنوان فردی تازه وارد به انگلیس برای اقامت و یا زندگی در انگلستان شما هیچ وقت دغدغه حمل و نقل را نخواهید داشت چراکه شما می توانید با هزینه ای کمتر از 5 پوند بین شهرهای بزرگ سفر کنید.

حمل نقل عمومی در انگلستان
تنوع نژادی در انگلستان

تنوع نژادی در کشور انگلستان

انگلیس دارای جمعیت بسیار متنوعی است که مردم از سراسر جهان در آن زندگی می کنند. جوامع بین المللی بسیار مختلفی وجود دارد و دانشجویان بین المللی احساس راحتی می کنند. انگلیس دارای یک جامعه مهاجر پذیر است و تبعیض علیه مردم به دلیل نژاد، مذهب، جنسیت، جنسیت یا معلولیت آنها غیرقانونی است.

لهجه های مختلف در انگلستان

در کشور انگلستان لهجه های منطقه ای مختلفی وجود دارد. لهجه ادینبورگ با لهجه بریستول کمی متفاوت به نظر می رسد. دانش آموزان و دانشجویان نیازی به نگرانی در این مورد ندارند. معلمان و خانواده های میزبان همیشه به وضوح برای دانش آموزان صحبت می کنند و لهجه های محلی مفید و دوستانه هستند. انگلیسی یک زبان جهانی است و این مهارت مهمی است که می توانید لهجه های مختلف انگلیسی را از سراسر انگلستان و جهان درک کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

ارتباط از طریق واتس اپ

×