روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به انگلستان در سال 2021

مهاجرت به انگلستان برای بسیاری از جوانان ایرانی دغدغه ای شده است که در پی یافتن مسیری برای مهاجرت به این کشور هستند و سوالات بسیاری در خصوص مهاجرت به انگلستان وجود دارد. این که قوانین در خصوص مهاجرت به انگلستان چه هستند تحصیل در مقاطع تحصیلی انگلستان چه شرایطی دارد، ویزای کاری انگلستان با چه شرایطی صادر می شود، فرایند سرمایه گذاری در انگلستان به چه نحوی است و موارد مشابه همگی پرسش هایی هستند که برای پاسخ به آن متن زیر توسط کوچ یاران گروه مهاجرتی کوچ آیین تهیه و به متقاضیان گرامی ارائه می گردد.

برابر تحقیقات مرکز مطالعات مهاجرت دانشگاه آکسفورد کشور انگلیس محبوب ترین مقصد برای مهاجران  جویای کار یا امیدوار به ادامه تحصیل است. برای مهاجرت به انگلستان راه های متفاوتی وجود دارد که در زیر به روش های کلی مهاجرت اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

هر متقاضی این نوع ویزا باید حداقل 18 سال باشد، از نظر فکری و قوه ی تصمیم گیری به رشد رسیده باشد و همچنین نباید سابقه ی کیفری موثری داشته باشد و از همه مهمتر اینکه نسبت به شرایط زندگی در انگلستان آگاه و به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد. چنانچه برای ماندن فرد در انگلستان محدودیت زمانی یا قانونی وجود داشته باشد اخذ اقامت وتابعیت از طریق ازدواج برای وی دشوار خواهد شد.

مراحلی که برای متقاضی ازدواج با یک شهروند انگلیسی متصور است به این شرح می باشد:

ابتدا فرد اقدام به درخواست ویزای نامزدی می نماید. پس از اخذ این ویزا و ورود به خاک انگلستان باید مجوز اقامت یا IRL دریافت نماید. پس از آن ازدواج خود را در یکی از دفاتر ثبتی انگلستان ثبت کنند. در آزمون شهروندی شرکت و تابعیت و مدارک شناسایی انگلیسی اخذ کنند. شخص تبعه انگلیس باید بتواند از فردی که قصد ازدواج با وی را دارد حمایت مالی نماید.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

این نوع ویزا به طور کلی کارآفرینی، نخبگان و دارندگان ایده های نوآورانه و سرمایه گذاری در بخش عمومی تقسیم می شود:

  1. چنانچه شخصی حداقل 50000 پوند سرمایه نقد داشته باشد می تواند برای ویزای Tier1 کارآفرینی اقدام کند. این شخص باید به زبان انگلیسی نیز مسلط باشد و حداقل مقطع B1 زبان را گذرانده باشد، از پس مخارج خود بر بیاید، در سیستم امتیاز دهی حداقل 95 امتیاز اخذ کرده باشد و حداقل 16 سال داشته باشد. هزینه درخواست برای این نوع ویزا برای افراد خارج از انگلستان 963 پوند است. با داشتن این ویزا هر شخص می تواند 3 سال و 4 ماه در انگلستان بماند. در این مدت فرد می تواند اعضای خانواده اش (همسر و فرزندان) را نیز همراه خود بیاورد.
  2. در فرض دیگر ممکن است سرمایه شخصی بیش از 50000 پوند باشد در این صورت می تواند از ویزای کارآفرینی 200000 پوندی استفاده کند. این امکان برای افراد وجود دارد که به صورت شریکی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. مدرک زبان IELTS  5/4 و سابقه ی تحصیل در خاک انگلیس برای هر دو نوع اخیر ضروری است.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

ویزای کار Tier 2

ویزای کاری Tier2  به این ترتیب است که متقاضی باید درخواست ویزای کار بدهد و اسپانسر یا شخصی که پیشنهاد کار داده وی را تایید کند و نامه Sponsorship به سفارت ارائه شود، حقوق درنظر گرفته شده باید بیش از 20800 پوند باشد. دارنده ی این ویزا می تواند 5 سال و 14 روز در انگلستان بماند. دارنده ی این ویزا می تواند در انگلستان تحصیل کند (البته به شرطی که با کار وی تداخل نداشته باشد). همسر و فرزندان زیر 18 سال وی نیاز می توانند به او ملحق شوند. ضمناً باید به مدت 90 روز پیش از درخواست 945 پوند بعنوان ساپورت در حساب خود داشته باشد.

ویزای کار Tier 5

شما می توانید تقاضای ویزای کار Tier 5  کارگر موقت کنید برای این منظور باید اسپانسر یا حامی کاری داشته باشید. مدت این ویزا 12 ماه است. ضمناً می توانید همسر و فرزندان خود را همراه ببرید. اگر بخواهید برای مدتی کوتاه، به منظور تجربه ی کاری، گذراندن دوره ی آموزشی، برنامه ی دولتی زبان برای خارج، پژوهش یا کمک هزینه ی تحصیلی با طرح ارزی مجاز تایید شده به بریتانیا بیایید دولت به شما اجازه ی تبدیل ویزا را می دهد.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

ویزای Tier4 (child)

این نوع ویزا مخصوص افراد 4 تا 17 سال است که قصد تحصیل در مدارس کشور انگلستان را دارند. شما باید دردوره مورد پذیرش قرار بگیرید. رضایت والدینتان را داشته باشید. بتوانید مخارج زندگی را بپردازید. اهل کشورهای اتحادیه ی اقتصادی اروپا و سوئیس نباشید.  هزینه ارائه درخواست  برای ویزای Tier 4 child 328 پوند است.

ویزای Tier4 General

اگر شما بالای 16 سال باشید می توانید برای گرفتن این نوع ویزا اقدام کنید. ابتدا باید نامه پذیرش داشته باشید. وضعیت مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی داشته باشید. متقاضی ویزای Tier 4  می تواند ۳ ماه قبل از شروع دوره ی تحصیلی درخواست ویزا کند. هزینه های زندگی درشهر لندن 1265 پوند و در دیگر شهرها 1015 در ماه است که به ازای 9 ماه باید در حساب فرد موجود باشد.

ویزای والدین Tier 4 child  اگر فرزند شما زیر 16 سال است شما قادرید با استفاده از ویزای parents of Tier 4 child  درخواست کنید که هزینه آن هم 405 پوند است. فرد باید از محل تحصیل خود شماره ی تایید پذیرش تحصیلی دریافت کند. این نامه که CAS نامیده می شود باید در درخواست فرد قید شود.

تحصیل در مدارس خصوصی شبانه روزی انگلیس به این ترتیب است که برای دانش‌ آموزان خارجی در ترم اول دوره ی زبان گذاشته می شود. هزینه ی تحصیل در این مدارس 20000 تا 30000 پوند در سال است.

در این مورد یکی از والدین افرادی که در این مدارس تحصیل می کنند می توانند همراه فرزندشان به انگلستان مهاجرت کنند. اسم این ویزا گاردین یا قیم است. برای این افراد حق کار وجود دارد و اجازه ی تحصیل هم دارند. معمولاً‌ این ویزا برای والدینی که فرزند آنها زیر 12 سال است صادر می شود. و طبق سیستم امتیاز دهی باید حداقل 30 امتیاز کسب کنند.


منبع اصلی در مطالب گفته شده وبسایت اداره ی مهاجرت انگلستان  به نشانی www.gov.uk بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×